AktualityObnažená algebra dopsána!

19. 10. 2021

Konečně. Obnažená algebra je dokončena. Samozřejmě, je na ní ještě hodně co zlepšovat, ale to se uvidí, kolik budu mít v budoucnu čas. Teď by to chtělo nějakou zpětnou vazbu od lidí.

Nic nekončí, jedeme dál

19. 10. 2021

Přes prázdniny jsem chtěl dokončit Obnaženou algebru. Sice se mi podařilo vymyslet spoustu skvělých témat, které bych do ní mohl zahrnout, ale sepsat vše se mi nepodařilo. Pořád mi uniká koncepce... A zdá se, že budu muset přepsat, co mám. Ale to nevadí, snad je to součást tvůrčího procesu. Stejně se můžete kouknout, za feedback budu vděčný, text je zde.

Jo, a taky jsem zprovoznil dark mode. Využívá teda cookies a pěkně se to buguje, ale co se dá dělat.

Pokračování Oživlé geometrie

5. 3. 2021

Po dlouhé době jsem se vrátil ke psaní matematických textů. Načal jsem pokračování Oživlé geometrie: Obnaženou algebru. V této sérii článků se plánuji soustřeďovat na užití diferenciálního počtu na řešení pokročilejších problémů. Včetně základních diferenciálních rovnic. Již jsem napsal první čtyři kapitoly.

Napsán návod na Asymptote

23. 10. 2020

Program Asympote jsem při psaní OG hojně využil, takže jsem s potěšením sepsal návod na to, jak pomocí něj i vy můžete tvořit vektorové obrázky!

Nové obrázky k OG

22. 10. 2020

Dalo to zabrat, ale sestrojil jsem pět nových obrázků k textu o Oživlé geometrii. Snad je nyní text lákavější.

Dodatek dodán

06. 09. 2020

Dopsal jsem dodatek ke svému textu Oživlé geometrie. Stačí jen udělat korektury, což jistě stihnu během několika dnů, a budu se moci již věnovat jinému tématu.

Další článek z OG dokončen

25. 08. 2020

Fíha, dnes jsem dokončil článek č. 6 ze série o diferenciálním počtu. Jsem... unaven. Ale hřeje mne pomyšlení, že stačí přidělat dodatek, ve kterém se odvodí známé derivace, a dílo již bude dokonáno. Ale co potom?

Nultá kapitola

24. 08. 2020

Do sérii textů o diferenciálním počtu jsem řidal speciální, nultý článek o úvodu do celé problematiky a opepřil jsem jej příkladem ze života z teorie množin. Byť chci, aby se celá série již chýlila ke konci, věřím, že tento článek má v sérii své místo.

Derivace poprvé na scéně

30. 07. 2020

Přidal jsem článek o odhadech a kalkulačkách, ve které se zabývám tím, jak rychle spočítat číslo jako $13,005^2$. Krom všeho jiného toto slouží jako úvod k derivacím. Tak třikrát hurá! :>

Článek o kvadratických funkcích

11. 06. 2020

Přidal jsem článek o kvadratické funkci, ve které se zabývám cenami pizz v restauracích a tím, jaká je šance, že můžeme utéci z deště. Již se blížíme k zavedení derivace 8^)

První článek o jazycích na světě

18. 11. 2019

Přidal jsem článek o tom, jak se naučit cizí jazyk. Je zde několik mých obecných myšlenek, které se k tomu tématu vážou. Možná je to trochu provokativní článek, ale snad rozproudí vaši imaginaci ;^)

Konečně něco o jazycích

13. 10. 2019

Přidal jsem článek o tipech pro učení se jazyků. Rozpracoval jsem další, obecnější o učení se jazyků celkově. Máte se na co těšit.

Archimédovská integrace

7. 10. 2019

Přidal jsem článek o výpočtu obsahu křivek pod grafem.

Pascalův trojúhelník

30. 9. 2019

Přidal jsem článek o Pascalově trojúhelníku a sumách prvních mocnin přirozených čísel.

O obsahu

27. 9. 2019

Přibyly bugfixy. Každý týden se budu snažit přidat alespoň jeden článek, abych doplnil obsah tohoto zatím docela prázdného webu.

Spuštení webu

25. 9. 2019

Web je konečně spuštěn! Funguje v mobilní verzi, verzi pro tablety a v desktop verzi. Naleznete na něm návod na LaTeX a na Gnuplot, další články určitě budou přibývat. Překlady webu do jiných jazyků nejsou zdaleka hotové, niméně se v budoucnu určitě budou.