O mně

Základní informace

Ahoj, jmenuju se Jindra Dušek. Založil jsem tuto stránku, abych mohl sdílet své zájmy s náhodnými lidmi a abych trochu zpestřil internet. Snad tu naleznete něco nového, co vás bude zajímat.

Zajímám se o fyziku

Můžete mě kontaktovat na e-mailu
dusekjindra(at)gmail.com
potěší mě zpětná vazba na moje webovky a naopak rád poradím co se týče fyzikálních problémů nebo studia v zahraničí.

Vystudoval jsem Fyziku na ETH Zürich. Zastával jsem pozici hlavního odborného korektora v korespondenčním semináři Výfuk a v minulosti jsem mnohé fyzikální korespondenční semináře sám řešil. Vždycky mě fascinovalo, že fyzikové mohou tak trochu předvídat budoucnost. Ukazuje se, že moc ne, ale stejně stojí za to se o to pokoušet.

Byl jsem skautský vedoucí

Byl jsem hlavní vedoucí skautského oddílu Pražská Dvojka, oddílu s více než stoletou tradicí, který přes 60 let vedl známý spisovatel Jaroslav Foglar.

Zajímám se o lingvistiku

Mluvím plynně anglicky a německy a učím se francouzsky. Zajímá mne, jakým způsobem se lidé jazyky učí, jakožto i jakým způsobem jazyk ovlivňuje myšlení a společnost.

Počítače a technologie mi nejsou lhostejné

Používám Linux, jelikož mi záleží na tom, abych mohl se svým počítačem dělat co chci s minimálním množstvím mysteriózně nefungujících věcí. Krom Linuxu mi šetří čas textový editor vim v kombinaci s LaTeXem Gnuplotem a jinými programy.

Co najdete na této stránce?

Webovou stránku, kterou si právě prohlížíte jsem si napsal celou od nuly sám (s radami kamarádů). Najdete na ní články a návody týkající se mých zájmů, ale také jiné věci. Více se dozvíte v sekci O stránce.