O mně

Zajímám se o fyziku

This page's author

Mail: jd(at)mamlasinky.com

Tel.: 00420 774 009 267

Studuji Obecnou fyziku na MFF UK ve druhém ročníku bakaláře. Zastávám pozici hlavního odborného korektora v korespondenčním semináři Výfuk, pomáhám s organizací semináře FYKOS a v minulosti jsem mnohé fyzikální korespondenční semináře sám řešil.

Jsem skautský vedoucí

Jsem hlavní vedoucí skautského oddílu Pražská Dvojka, oddílu s více než stoletou tradicí, který přes 60 let vedl známý spisovatel Jaroslav Foglar.

Zajímám se o lingvistiku

Umím plynně anglicky a německy a učím se francouzsky. Zajímá mne, jakým způsobem se lidé jazyky, jakožto i jakým způsobem jazyk ovlivňuje myšlení a společnost. Proto chodím do prvního ročníku FF UK v dvojoboru lingvistika/logika.

Počítače a technologie mi nejsou lhostejné

Používám Linux, jelikož mi záleží na tom, abych mohl se svým počítačem dělat co chci s minimálním množstvím mysteriózně nefungujících věcí. Krom Linuxu mi šetří čas textový editor vim v kombinaci s LaTeXem Gnuplotem a jinými programy.

Co najdete na této stránce?

Webovou stránku, kterou si právě prohlížíte jsem si napsal celou od nuly sám (s radami kamarádů). Najdete na ní články a návody týkající se mých zájmů, ale také jiné věci. Více se dozvíte v sekci O stránce.